Drukke editie World Food & Film Festival viert de diversiteit van Gouda
In een tijd waarin maatschappelijke tegenstellingen steeds zichtbaarder worden, kiest de Goudse Schouwburg voor ontmoeting. Afgelopen weekend stond GOUDasfalt in het teken van de tweede editie van het succesvolle World Food & Film Festival: een festival waar eten, film, muziek en verhalen uit verschillende culturen samenkomen. Niet als thema op afstand, maar letterlijk aan één tafel.
“Juist in een tijd van polarisatie is het belangrijk om plekken te creëren waar mensen elkaar daadwerkelijk ontmoeten. Niet om tegenover elkaar te staan, maar om samen te eten, muziek te luisteren, verhalen te delen en nieuwsgierig naar elkaar te zijn,” zegt Marcel Kamphuis, programmamaker en marketeer van de Goudse Schouwburg.
Met muziekoptredens, gerechten van diverse lokale buurtkoks en maatschappelijke organisaties die zich inzetten voor inclusie, mensenrechten en een duurzame samenleving, groeide het festival uit tot een kleurrijke ontmoetingsplek voor de stad. Onder meer Stichting Vluchteling, Stichting Comité 30 juni / 1 juli Gouda, Stichting Groene Tulp en Amnesty International waren aanwezig.
Het festival krijgt in 2027 opnieuw een vervolg op GOUDasfalt en in de diverse buurtcentra. Voor de Goudse Schouwburg stopt de aandacht voor culturele diversiteit niet na het festival. Ook de komende maanden staan voorstellingen en activiteiten op het programma waarin verschillende culturen, verhalen en perspectieven centraal staan.
Maandag 7 december staat Café Habibi in de schouwburg, met muzikanten die in asielzoekerscentra wonen of hebben gewoond. Op vrijdag 26 februari volgt Indian Queens from Abya Yala, over het oorspronkelijke verhaal van een onmogelijk treffen tussen de Inca’s van Peru en de Azteken van Mexico. Op zondag 21 mei staat Gershwin Bonevacia op het podium met een voorstelling waarin een jonge man centraal staat die zeventien keer de oversteek naar Curaçao maakt.