William Rutten – DoKa William Rutten – DoKa

William Rutten – DoKa

Theatercollege door William Rutten

Theatercollege
  • Locatie Grote Zaal
  • Tijd 20:00
  • Pauze N.n.b.
  • Rang 1 € 27,50
  • Rang 2 € 25,50
  • Rang 3 € 17,00

Reeds op jonge leeftijd wist William Rutten, fotograaf, jurylid van Het Perfecte Plaatje en showbizzdeskundige dat school niets voor hem was. Op zijn tienerkamer, versierd met posters van zijn idolen zoals KISS en Queen, droomde hij groot. Hij zou ooit zijn idolen fotograferen. 

Na de plotselinge dramatische dood van zijn vader wist William (toen 16 jaar oud) het zeker; hij zou nooit meer iets doen waar hij geen zin in had. Hij werd popfotograaf en nam zich voor dat alles mogelijk is. 

Hij moest wel slagen, want een terugkeer naar school was absoluut geen optie voor hem.  Het ging hem voor de wind en hij ontmoette de sterren bij Countdown en andere muziekprogramma’s.

Op 20-jarige leeftijd werd de studio bij zijn moeder op zolder te klein en ging hij op zoek naar een eigen en grotere plek. Collega’s adviseerden hem naar Amsterdam te gaan, omdat de sterren niet ver wilden reizen., maar hij was eigenwijs en betrok met een groot financieel risico het oude postkantoor van het dorpje ’s-Graveland. Binnen de kortste keren kwamen de sterren langs in zijn inmiddels verbouwde en geblindeerde fotostudio tussen de koeien en groene weilanden. De sterren voelden zich al snel thuis en vonden het zo fantastisch dat ze bleven eten, feesten en soms zelfs slapen. 

De studio in the middle of nowhere werd een place to be en was in de ogen van buitenstaanders een soort Willy Wonka’s Chocoladefabriek vol mysteries; mensen kwamen en gingen in geblindeerde auto’s het grote hek door, er klonk soms harde muziek en er werd gefeest. Hij heeft zelfs de mannen van KISS in zijn studio mogen ontvangen en ook Queen voor zijn lens gehad.  

Het publiek van DoKa krijgt het gouden ticket waardoor zij een inkijkje krijgen in de studio waar de sterren verbleven. William vertelt anekdotes over zijn jaren met de sterren in deze studio maar ook over het emotionele vertrek na 33 jaar om verder te kunnen groeien als fotograaf. Het is ook een college waarin hij met collega-fotografen zijn kennis deelt en hen probeert te motiveren om vooral groot te durven dromen. 

In 2026 viert William Rutten zijn veertigjarig jubileum als entertainmentfotograaf.

Geen enkele droom bleek te groot te zijn… 

 

Annuleringsfonds

Vanaf theaterseizoen 2025-2026 kun je bij het kopen van tickets extra zekerheid inbouwen. Voor slechts  €1 per ticket  sluit je een annuleringsfonds af. Daarmee kun je – zonder opgaaf van reden – tot  24 uur vóór de voorstelling  annuleren. Zo weet je zeker dat je niets misloopt, ook als je plannen onverwachts wijzigen! Je kan dan kiezen uit geld retour of digitaal tegoed.

Bijboeken voor €1,- per ticket

Gezellig Nagenieten arrangement - € 12,50 pp

  • Een gereserveerd tafeltje in een van de foyers
  • Een drankje naar keuze (uit het Hollands assortiment)
  • Een goed gevulde borrelplank met met o.a. pinsa en diverse smeerseltjes en bitterhapjes (vega)
Lees meer

Perfecte Pauze arrangement - € 9,50 pp

  • Een gereserveerd tafeltje in een van de foyers
  • Een plank met hartige hapjes zoals bittergarnituur, pinsa met diverse smeerseltjes
  • Bij voorstellingen zonder pauze krijg je dit arrangement na afloop
Lees meer

Warm Welkom arrangement - € 12,50 pp

  • Potje koffie of thee naar keuze
  • Diverse zoete lekkernijen zoals boterkoek, brownies en petit fours
Bijboeken €12,50

Word Vriend

Met jouw steun kunnen we een gevarieerd programma voor iedereen blijven bieden. Als Vriend ben je bovendien nog dichter betrokken bij de schouwburg en geniet je van verschillende voordelen.

Word nu Vriend

Tips