Henry van Loon – Keanu (reprise) Henry van Loon – Keanu (reprise)

Henry van Loon – Keanu (reprise)

Cabaret
  • Locatie Grote Zaal
  • Tijd 20:00
  • Pauze N.n.b.
  • Rang 1 € 29,00
  • Rang 2 € 27,00
  • Rang 3 € 14,50

In Keanu gaat Henry van Loon dieper in op de overeenkomsten tussen de Amerikaanse acteur Keanu Reeves en hemzelf. Keanu Reeves schitterde in films naast sterren als Charlize Theron en Al Pacino, en Henry van Loon niet.  

Keanu is een unieke voornaam en betekent ‘koele wind over de bergen’. Henry (afgeleid van Hendrik, een van de meest voorkomende Germaanse voornamen) betekent ‘woonerf’. 

Henry is in het bezit van een vintage shirt met de afbeelding van Keanu Reeves erop. Keanu Reeves weet voor zover bekend niet eens van het bestaan van Henry af.  Maar waarschijnlijk hebben zowel Keanu Reeves als Henry als jij weleens het gevoel dat je vastzit in een Matrix. Alsof de wereld een simulatie is. Een montage van onzinnige, nutteloze, inwisselbare momenten, waar je maar op één manier uit kunt ontsnappen: Lachen. Heel. Hard. Lachen. Kom ook. Take the blue pill en beleef de meest hilarische avond van je leven. Of take the red pill, en blijf thuis op de bank zitten jammeren.  

Keanu. Een theatrale biopic waarin waarschijnlijk met geen woord over Keanu Reeves gepraat zal worden. Sssst. 

 

‘Als er één nu de aangewezen komiek is om honderden mensen tegelijk de slappe lach te bezorgen, dan is het Henry van Loon.’  (​★★★★de Volkskrant)

‘Er lopen in Nederland nauwelijks getalenteerdere komieken rond dan Van Loon.’  (Het Parool)

Van Loon toont zich meester in het opdienen van zijn breed uitwaaierende fantasieën met uitgestreken gezicht en mild-ironische toon.’  (★★★★​NRC)

 

Henry van Loon (Oirschot, 1982) werd in 2004 lid van de Comedytrain en debuteerde in 2011 als cabaretier met De Henry van Loon Entertainment Show. Hij was onder meer te zien in de films Bro’s Before Ho’s en De Boskampi’s. Landelijke bekendheid volgde met zijn genadeloze optreden in The Roast of Giel Beelen en zijn rol als Volkert in de hitserie De Luizenmoeder. Ook speelde Henry in de serie Tropenjaren en deed hij mee aan The Masked Singer en Last One Laughing. Sinds 2019 is Henry vaste gast in Promenade, de satirische Late Night Talkshow van Diederik Ebbinge. In november 2023 startte Henry een podcast met Martijn Crins; Kuieren, waarin zij een weergaloos grappige ode aan onderbelichte dorpen in Nederland brengen. In februari 2024 stond Henry voor het eerst in Koninklijk Theater Carré waarmee hij de tour van zijn zesde voorstelling Jannie The Show Dog afrondde. In oktober 2024 is Henry gestart met de try-outs van zijn nieuwe voorstelling Keanu waarmee hij eind januari 2025 in première ging.  

Credits:
Spel: Henry van Loon
Tekst: Henry van Loon, Rik van den Bos
Muziek: Henry van Loon, Peter van de Witte
Regie: Peter van de Witte 

 

Annuleringsfonds

Vanaf theaterseizoen 2025-2026 kun je bij het kopen van tickets extra zekerheid inbouwen. Voor slechts  €1 per ticket  sluit je een annuleringsfonds af. Daarmee kun je – zonder opgaaf van reden – tot  24 uur vóór de voorstelling  annuleren. Zo weet je zeker dat je niets misloopt, ook als je plannen onverwachts wijzigen! Je kan dan kiezen uit geld retour of digitaal tegoed.

Bijboeken voor €1,- per ticket

Gezellig Nagenieten arrangement - € 12,50 pp

  • Een gereserveerd tafeltje in een van de foyers
  • Een drankje naar keuze (uit het Hollands assortiment)
  • Een goed gevulde borrelplank met met o.a. pinsa en diverse smeerseltjes en bitterhapjes (vega)
Lees meer

Warm Welkom arrangement - € 12,50 pp

  • Potje koffie of thee naar keuze
  • Diverse zoete lekkernijen zoals boterkoek, brownies en petit fours
Bijboeken €12,50

Word Vriend

Met jouw steun kunnen we een gevarieerd programma voor iedereen blijven bieden. Als Vriend ben je bovendien nog dichter betrokken bij de schouwburg en geniet je van verschillende voordelen.

Word nu Vriend

Tips